Podpora potřebných

Podpora potřebných

Pokud jde o podporu sociálně potřebných, realizujeme jí formou finanční podpory sociálně prospěšných organizací. Soustředíme se na podporu organizací a akcí spíše místního charakteru, kde víme přesně, o co jde. Již dva roky intenzivně podporujeme brněnské bezdomovce a to hlavně v zimním období (teplé boty, spací pytle).

  • Dlouhodobě spolupracujeme s komunitou Sant‘ Egidio v oblasti pomoci bezdomovcům. Na podporu projektů komunity jsme každoročně od roku 2015 poskytli více, než 130.000 Kč. V posledních letech se orientujeme na nákup a vydávání teplých spacích pytlů (cca 100 ks ročně) a teplých bot. Stalo se již tradicí, že financujeme a spolu-organizujeme vánoční obědy na faře u Sv. Jakuba v Brně. Dále financujeme hudební program pravidelné mše za zemřelé bezdomovce u Sv. Martina v Brně.
  • Domov sv. Alžběty – domov pro seniory v Žernůvce u Tišnova (dlouhodobě přispíváme ročně částkou více než 100.000,- Kč)
  • APLA ČR – společnost pro podporu osob trpících autismem. Kromě finanční podpory rovněž aktivně působíme v keramickém kroužku pro autistické děti.
  • Akce Sokola a Orla v Čebíně u Tišnova (dlouhodobě, v částkách cca 10.000 ročně)
  • obec Železné u Tišnova – dlouhodobá spolupráce, ročně poskytujeme 50.000,- Kč (vybavení počítačové učebny pro děti, nákup pomůcek hasičům a další podobné projekty) 

Chcete-li naším prostřednictvím pomoci potřebným i vy, jakýkoliv váš příspěvek je vítán. Pokud byste se rozhodli nám do Fondu přispět, číslo našeho účtu naleznete v kontaktech. Za každý případný dar ze srdce děkujeme – Pán Bůh zaplať.